Nasze Projekty


Łącząc nasze kompetencje, talenty, pasje i doświadczenie, angażujemy się w sprawy ludzi w różnych formach. Świadczymy różnorodne formy animacji społeczno-kulturalnej, edukacji i wsparcia, dla szerokiego grona odbiorców, w oparciu o nasze wykształcenie, doświadczenie zawodowe i umiejętności.
W naszych projektach koncertujemy się szczególnie na wspieraniu osób z grupy zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez np. trudną sytuację rodzinną, chorobę, niepełnosprawność, utratę pracy, uzależnienia, wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, środowisko czy inne problemy losowe.
Jesteśmy jedyną na Dolnym Śląsku Spółdzielnią Socjalną, która świadczy usługi terapeutyczne. 

W latach 2014-2016 ukończyliśmy trzy duże projekty:
✅  "WSPÓLNIE DO CELU - aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych i ich opiekunów";
✅  "AKTYWACJA - miesięcznik lokalny";
✅  "POMOCNA DŁOŃ - kompleksowe usługi opiekuńcze".
Od roku 2014, w ramach naszego 
✅ Klubu rozwoju i edukacji lokalnej, przeprowadziliśmy spotkania dla różnych grup odbiorców, m.in. dla rodzin i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością.

W roku 2017 w ramach działalności Klubu prowadzimy cykliczne warsztaty dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (projekt "Sztuka życia"), animacje społeczno-kulturalne i edukacyjne (lokalny Festiwal Końca Lata oraz projekt "NIEzwykli"), grupę rozwoju dla Kobiet "Pokieruj sobą" (projekt "Racjonalne jest twórcze").
Poniżej szczegóły:)





✅ Racjonalne jest twórcze!


W r.2017 rozpoczęliśmy projekt "Racjonalne jest twórcze!", oparty na propagowaniu idei zdrowego myślenia, autoterapii, terapii pracy z wyobraźnią, krótkoterminowej metody terapii i programu samopomocy Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), a także neuropsychoimmunologii.
Mini przewodnik po RTZ możesz pobrać tu.


W ramach projektu działa Grupa Rozwoju dla Kobiet "Pokieruj Sobą".



Moderuje Monika Goch-Twarkowska, psychoterapeutka, trenerka, coach kryzysowy.
Udział bezpłatny. Projekt finansowany ze środków własnych spółdzielni.




✅ Atlas Dobrych Praktyk





Publikacja i strona poświęcone aktywnościom osób niepełnosprawnych oraz organizacjom działającym na ich rzecz z terenu Wrocławia i okolic, o charakterze działań wojewódzkich.
Projekt finansowany ze środków budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego.



✅ Sztuka życia




Projekt finansowany ze środków budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego.


✅ NIEzwykli


W r.2017 rozpoczęliśmy projekt "NIEzwykli". To opowieść cykliczna o ludziach z pasją, którzy dzięki swoim działaniom wpływają na innych. W jaki sposób? Czyniąc ich życie lepszym, dając im uśmiech, wsparcie, wiedzę, dzieląc się doświadczeniem i entuzjazmem. Dlaczego chcemy ich pokazać? Mają wpływ na otoczenie, a tym samym świat wokół. O nich warto mówić, na nich warto się wzorować. Chcemy zainspirować każdego do zadania sobie pytań:
Co mi zawdzięczają inni? Jak wpływam na życie innych?
W ramach projektu powstała STRONA.
Projekt finansowany ze środków własnych spółdzielni.




Działalność w latach 2014 - 2016:



✅  POMOCNA DŁOŃ - kompleksowe usługi opiekuńcze


Przez ponad 19 miesięcy koordynowaliśmy usługi opiekuńcze nad łącznie 8 podopiecznymi - osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi.
Projekt miał na celu pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem ze społeczeństwa, reintegracje zawodową i społeczną, skuteczną aktywizację zawodową i powrót na rynek pracy osób bezrobotnych oraz wprowadzenie nowej jakości do usług opiekuńczych – profesjonalnej opieki wraz z wniesieniem do życia podopiecznych wartości dodanych - różnorodnych form porad i wsparcia (przy udziale naszego Klubu rozwoju i edukacji lokalnej).
Dzięki projektowi  „Domowe usługi opiekuńcze”, udało się nam przyjąć stażystów na płatny staż, osoby na umowę-zlecenie oraz na umowę o pracę.
Projekt był finansowany ze środków własnych spółdzielni.



✅ AKTYWACJA - miesięcznik lokalny






W roku 2015, przez blisko rok trwania projektu, prowadziliśmy redakcję, grafikę (również w mediach społecznościowych), skład, wydanie i dystrybucję miesięcznika lokalnego. Teksty powstawały przy współpracy z mieszkańcami osiedli Wrocław-Południe, Centrum Seniora oraz Edyty Bodurka, która oprowadzała czytelników po „Skarbach Dolnego Śląska”.
Celem było zintegrowanie środowiska, inspirowanie do aktywności twórczej i możliwość zrealizowania dziennikarskiej pasji oraz pogłębianie wiedzy o ekonomii społecznej.
Projekt był finansowany ze środków własnych spółdzielni.






Pod koniec roku 2016 przeprowadziliśmy 20 godzin warsztatów arteterapeutycznych i psychospołecznych, oraz podsumowującą imprezę kulturalną, nawiązującą do przypadającego na grudzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Celem projektu była rehabilitacja psychospołeczna osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, zwiększenie ich aktywności życiowej, zaradności osobistej oraz poprawa relacji interpersonalnych w ich otoczeniu.
Projekt był finansowany z grantu Urzędu Miasta Wrocławia

(Więcej o projekcie tutaj)


Pamiętajcie, że my jesteśmy jednymi z Was.
Nasza praca wynika z naszych doświadczeń.
💚


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Sample Text

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.